πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒΈπƒ

Definition from Wiktionary, the free dictionary
Jump to navigation Jump to search

Gothic[edit]

Participle[edit]

πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒΈπƒ β€’ (inmaidiΓΎs)

  1. Past participle of 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌾𐌰𐌽.

Declension[edit]

A-stem
Strong (indefinite) inflection
Singular Masculine Feminine Neuter
Nominative πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒΈπƒ
inmaidiΓΎs
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰
inmaidida
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌸, πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒ°π„πŒ°
inmaidiΓΎ, inmaididata
Accusative 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌽𐌰
inmaididana
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰
inmaidida
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌸, πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒ°π„πŒ°
inmaidiΓΎ, inmaididata
Genitive πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒΉπƒ
inmaididis
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒ°πŒΉπŒΆπ‰πƒ
inmaididaizōs
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒΉπƒ
inmaididis
Dative 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌼𐌼𐌰
inmaididamma
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌹
inmaididai
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌼𐌼𐌰
inmaididamma
Plural Masculine Feminine Neuter
Nominative 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌹
inmaididai
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πƒ
inmaididōs
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰
inmaidida
Accusative πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒ°πŒ½πƒ
inmaididans
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πƒ
inmaididōs
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰
inmaidida
Genitive 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌹𐌢𐌴
inmaididaizΔ“
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒ°πŒΉπŒΆπ‰
inmaididaizō
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌹𐌢𐌴
inmaididaizΔ“
Dative 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌹𐌼
inmaididaim
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌹𐌼
inmaididaim
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌹𐌼
inmaididaim
Weak (definite) inflection
Singular Masculine Feminine Neuter
Nominative 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰
inmaidida
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰
inmaididō
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰
inmaididō
Accusative 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌽
inmaididan
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒ½
inmaididōn
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰
inmaididō
Genitive πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒΉπŒ½πƒ
inmaididins
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒ½πƒ
inmaididōns
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒΉπŒ½πƒ
inmaididins
Dative 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌹𐌽
inmaididin
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒ½
inmaididōn
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌹𐌽
inmaididin
Plural Masculine Feminine Neuter
Nominative πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒ°πŒ½πƒ
inmaididans
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒ½πƒ
inmaididōns
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒ½πŒ°
inmaididōna
Accusative πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³πŒ°πŒ½πƒ
inmaididans
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒ½πƒ
inmaididōns
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒ½πŒ°
inmaididōna
Genitive 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌽𐌴
inmaididanΔ“
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒ½π‰
inmaididōnō
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌽𐌴
inmaididanΔ“
Dative 𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌼
inmaididam
πŒΉπŒ½πŒΌπŒ°πŒΉπŒ³πŒΉπŒ³π‰πŒΌ
inmaididōm
𐌹𐌽𐌼𐌰𐌹𐌳𐌹𐌳𐌰𐌼
inmaididam