Definition from Wiktionary, the free dictionary
Jump to: navigation, search




  1. (intransitive) To become abstract.


Inflection of abstraktistua (Kotus type 52/sanoa, no gradation)
indicative mood
present tense perfect
person positive negative person positive negative
1st sing. abstraktistun en abstraktistu 1st sing. olen abstraktistunut en ole abstraktistunut
2nd sing. abstraktistut et abstraktistu 2nd sing. olet abstraktistunut et ole abstraktistunut
3rd sing. abstraktistuu ei abstraktistu 3rd sing. on abstraktistunut ei ole abstraktistunut
1st plur. abstraktistumme emme abstraktistu 1st plur. olemme abstraktistuneet emme ole abstraktistuneet
2nd plur. abstraktistutte ette abstraktistu 2nd plur. olette abstraktistuneet ette ole abstraktistuneet
3rd plur. abstraktistuvat eivät abstraktistu 3rd plur. ovat abstraktistuneet eivät ole abstraktistuneet
passive abstraktistutaan ei abstraktistuta passive on abstraktistuttu ei ole abstraktistuttu
past tense pluperfect
person positive negative person positive negative
1st sing. abstraktistuin en abstraktistunut 1st sing. olin abstraktistunut en ollut abstraktistunut
2nd sing. abstraktistuit et abstraktistunut 2nd sing. olit abstraktistunut et ollut abstraktistunut
3rd sing. abstraktistui ei abstraktistunut 3rd sing. oli abstraktistunut ei ollut abstraktistunut
1st plur. abstraktistuimme emme abstraktistuneet 1st plur. olimme abstraktistuneet emme olleet abstraktistuneet
2nd plur. abstraktistuitte ette abstraktistuneet 2nd plur. olitte abstraktistuneet ette olleet abstraktistuneet
3rd plur. abstraktistuivat eivät abstraktistuneet 3rd plur. olivat abstraktistuneet eivät olleet abstraktistuneet
passive abstraktistuttiin ei abstraktistuttu passive oli abstraktistuttu ei ollut abstraktistuttu
conditional mood
present perfect
person positive negative person positive negative
1st sing. abstraktistuisin en abstraktistuisi 1st sing. olisin abstraktistunut en olisi abstraktistunut
2nd sing. abstraktistuisit et abstraktistuisi 2nd sing. olisit abstraktistunut et olisi abstraktistunut
3rd sing. abstraktistuisi ei abstraktistuisi 3rd sing. olisi abstraktistunut ei olisi abstraktistunut
1st plur. abstraktistuisimme emme abstraktistuisi 1st plur. olisimme abstraktistuneet emme olisi abstraktistuneet
2nd plur. abstraktistuisitte ette abstraktistuisi 2nd plur. olisitte abstraktistuneet ette olisi abstraktistuneet
3rd plur. abstraktistuisivat eivät abstraktistuisi 3rd plur. olisivat abstraktistuneet eivät olisi abstraktistuneet
passive abstraktistuttaisiin ei abstraktistuttaisi passive olisi abstraktistuttu ei olisi abstraktistuttu
imperative mood
present perfect
person positive negative person positive negative
1st sing. 1st sing.
2nd sing. abstraktistu älä abstraktistu 2nd sing. ole abstraktistunut älä ole abstraktistunut
3rd sing. abstraktistukoon älköön abstraktistuko 3rd sing. olkoon abstraktistunut älköön olko abstraktistunut
1st plur. abstraktistukaamme älkäämme abstraktistuko 1st plur. olkaamme abstraktistuneet älkäämme olko abstraktistuneet
2nd plur. abstraktistukaa älkää abstraktistuko 2nd plur. olkaa abstraktistuneet älkää olko abstraktistuneet
3rd plur. abstraktistukoot älkööt abstraktistuko 3rd plur. olkoot abstraktistuneet älkööt olko abstraktistuneet
passive abstraktistuttakoon älköön abstraktistuttako passive olkoon abstraktistuttu älköön olko abstraktistuttu
potential mood
present perfect
person positive negative person positive negative
1st sing. abstraktistunen en abstraktistune 1st sing. lienen abstraktistunut en liene abstraktistunut
2nd sing. abstraktistunet et abstraktistune 2nd sing. lienet abstraktistunut et liene abstraktistunut
3rd sing. abstraktistunee ei abstraktistune 3rd sing. lienee abstraktistunut ei liene abstraktistunut
1st plur. abstraktistunemme emme abstraktistune 1st plur. lienemme abstraktistuneet emme liene abstraktistuneet
2nd plur. abstraktistunette ette abstraktistune 2nd plur. lienette abstraktistuneet ette liene abstraktistuneet
3rd plur. abstraktistunevat eivät abstraktistune 3rd plur. lienevät abstraktistuneet eivät liene abstraktistuneet
passive abstraktistuttaneen ei abstraktistuttane passive lienee abstraktistuttu ei liene abstraktistuttu
Nominal forms
infinitives participles
active passive active passive
1st abstraktistua present abstraktistuva abstraktistuttava
long 1st2 abstraktistuakseen past abstraktistunut abstraktistuttu
2nd inessive1 abstraktistuessa abstraktistuttaessa agent1, 3 abstraktistuma
instructive abstraktistuen negative abstraktistumaton
3rd inessive abstraktistumassa 1) Usually with a possessive suffix.

2) Used only with a possessive suffix; this is the form for the third-person singular and third-person plural.
3) Does not exist in the case of intransitive verbs. Do not confuse with nouns formed with the -ma suffix.

elative abstraktistumasta
illative abstraktistumaan
adessive abstraktistumalla
abessive abstraktistumatta
instructive abstraktistuman abstraktistuttaman
4th nominative abstraktistuminen
partitive abstraktistumista
5th2 abstraktistumaisillaan